Valio tooterühma ja brändijuht Alice Veedla annab nõu, millised on päeva olulisemad hetked, mil enda organismi tervist toetava vahepalaga turgutada, et õnnelikud oleksid nii lapsed kui ka vanemad. “Kui toidukordade vahelejätmine muutub sagedaseks, kannatab keha pideva energiapuuduse käes ning hakkab nõudma ebatervislikku. Läbimõeldud toidulaua ning vahepaladega hoiad end terve ja rõõmsana ning säästad spontaanse šoppamise arvelt nii aega kui ka raha,” soovitab Veedla.
Hommikusöök – päeva tähtsaim toidukord Oled harjunud kuulma, et hommikusöök on ikka see kõige tähtsam toidukord? Sellepärast, et nii see ongi. Hommikusöögi kasuks ei räägi ainult tervislik kehakaal ja hea mälu: 2013. aastal tehtud uuringus leiti koguni, et hommikuste sööjate kognitiivsed võimed olid paremad, sest nende keha sai rohkem toitaineid ja vitamiine. Seepärast on hommikusöögiks väga hea valik näiteks vitamiinirikas jogurtijook. Eriti neile, kellel vahetult peale ärkamist suurt isu ei ole.
Koolilapse õhtuoode Koolilastel on regulaarne toitumine eriti oluline, et vältida pikkade päevade jooksul näljatunde tekkimist ja veresuhkru taseme langust, mis omakorda toob kaasa väsimuse, tujukuse ja ebatervislike toidukoguste või toitude tarbimise. Mitmekülgsete ja vitamiinirikaste vahepaladega aitad lapsel tagada stabiilse energiataseme kogu pika koolipäeva jooksul. Ideaalses olukorras ei jääks söögikordade vahele ühelgi päeval rohkem kui 3-4 tundi.
Enne trenni Parimate trennitulemuste saavutamiseks tuleb tähelepanu pöörata ka õigele toitumisele. Enne trenni ei tasu kõhtu täis süüa, vaid piirduda väikese vahepalaga, mis annab mõnusalt energiat, olles samas kergesti seeditav. Näiteks sobib selleks 30-60 minutit enne trenni algust juua üks toitev smuuti, süüa puuvilju või pähklivõiga täisteraleib. Kui sul on trenni pidevalt kiire, viska trennipäeva hommikutel kotti Alma Vita+ jogurtijook, mida hiljem trenni ootuses vahepalaks juua. Regulaarsel tarvitamisel aitab selles sisalduv B12 vitamiin vähendada väsimust ja kurnatust.
Kommi asemel Oled lõpetanud korraliku lõunasöögi ja naasnud tööle, kuid peagi tekib kiuslik kommiisu. Kuidas leida alternatiiv, mis vabastaks sellest lõputust isude-nõiaringist? Lahendus võib peituda valkude tarbimises. Valgud aitavad kiirendada meie ainevahetust, tõsta energiataset ja stabiliseerida vere glükoosisisaldust. Lisaks tekitavad need täiskõhutunde pikemaks ajaks ning hoiavad nii mõtted magusast eemal. Magusaisu korral haara hoopis valgurikka kohupiimakreemi või väikese 100g Alma Vita+ jogurtijoogi järele, mida on isu rahuldamiseks just paras kogus.
Näljatunde peletamiseks enne uinumist Toitumiseksperdite sõnul on tervislik süüa õhtusöögiks väiksem toidukord, kui lõunaks või hommikuks ning ajaliselt võiks see olla vähemalt kolm tundi enne magamaminekut, sest täis kõhuga on seedimise tõttu uinumine raskendatud. Kui aga lõunasöök on hilisele ajale jäänud ning kõht on tõepoolest vahetult enne uinumisaega tühi, tasub rammusa vorsti- või juustuleiva asemel haarata kergema vahepala järele, mis tekitab täiskõhutunde kõhtu liigselt koormamata.