Proovi koos Eesti armastatud toiduklassikat Leiburilt ja Valio Atleedilt

29.09.2015

Valio Atleet ja Leibur kutsuvad sel sügisel kõiki alustama oma hommikuid maitsvate traditsiooniliste võileibadega.

Oktoobris  ja novembris kannavad Leiburi armastatud tooted Kirde sai, Kodune sepik ja Tallinna peenleib märki, mis soovitab leiba-saia proovida koos just  Atleet sarja juustudega.  Valio Atleet Originaal, Light ja Kuldne viilu-ja tükijuustude pakenditelt vaatab vastu aga omakorda üleskutse neid lemmikjuustusid maitsta koos Leiburi klassikaliste toodetega.

Hea võileib on just see, milleta enamus meist mõnusat hommikut ette ei kujuta. Kellele maitseb  Kirde sai Atleet Kuldse juustu ja tomativiiluga, kellele Kodune sepik Atleet Light’i  ja salatilehega või hoopis Tallinna peenleib mitme viilu Atleet Originaaliga – igaüks saab kokku panna just temale kõige maitsvama ärataja.

Atleet on üks armastatumaid juustukaubamärke Eestis, mille retsept on püsinud muutumatuna selle loomisest alates. Ligemale 30 aastat vana retsepti autor on Võru juustutööstuse tehnoloog Valve Kelp, kellele omistati 1984. aastal Moskva rahvamajandussaavutuste näitusel Atleedi juustu ja tehnoloogia väljatöötamise eest pronksmedal.

Klassika brändi alla on koondatud  Leiburi kõige pikaealisemad leivad ja saiad, mis  on turul olnud üle 15 aasta. Need on Tallinna peenleib, Kirde sai, Toolse leib, Eesti rukkileib ja Kodune sepik. Eesti toidukultuuri osaks saanud Leiburi Klassika ühendab armastutud ning parima maitsega tooteid, mis on tervislikud ja valmistatud kohalikust toorainest.