Eesti Parim Piimatoode 2015

06.04.2015

Eesti parim piimatoode 2015 on Valio Gefilus cappuccino keefir 300g pudelis!

31. märtsil valiti Eesti Parim Toiduaine konkursil välja selle aasta parimad piima-, kala- ja valmistooted, parim kaste ning parim magustoit.

Suurim konkurss oli piimatoodete kategoorias, kus Eesti Parim Piimatoode 2015 tiitli vääriliseks kuulutati Valio Gefilus Kefir cappuccino keefir.

Teised võitjad olid:
Eesti Parim Magustoit 2015 - Premia koorejäätis Vau Muhe Must Sõstar.
Eesti Parim Kalatoode 2015 - AS DGM Shipping Briis delikatess-vürtsikilufilee Skandinaavia moodi
Eesti Parim Kaste 2015 - Põltsamaa mahedamaitseline sinep.
Eesti Parim Valmistoit 2015 - OÜ Kadarbiku Köögivili pudelis peedipüreesupp.

„Tänane päev näitas, et toidu puhul on üha tähtsamaks saanud lisaks heale maitsele ka uudsus ja mugav pakend. Kuna tarbijate elutempo aina kasvab, mõtlevad ka toidutootjad sellele, kuidas nende maitsvat toitu oleks võimalik nö käigupealt tarbida. Seetõttu nägime konkursil mitmeid pudeldatud tooteid – nii jogurtishotte ja keefiri kui ka põneva uuendusena püreesuppe,“ rääkis Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp. Tema sõnul on tootjad konkursile esitanud ainult oma parimatest parimad ja kõrge võidupotentsiaaliga tooted. „Keegi pole esitanud suurt hulka uudistooteid lootuses, et mõni neist mõne tiitli võidab – pigem on tooteid esitatud varasematest aastatest vähem, aga iga toode on millegi poolest omanäoline ja ülikõrgete kvaliteedinäitajatega,“ lisas Potisepp.

Parimad piirkondlike väikeettevõtete tooted, kokkade lemmiku, noorte tulevikutegijate lemmiku, meedia lemmiku, rahva lemmiku ning Eesti Parima Toiduaine kuldmärgi võitjad tehakse teatavaks 29. aprillil toimuval Eesti Toiduainetööstuse Liidu aastakonverentsil.