Alma piimapakend õpetab pühade puhul Eesti Vabariigi ajalugu ja hümni

09.08.2015

Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise puhul saavad Alma piimapakendid spetsiaalse pühadekujunduse – 2,5% piima pakenditele on märgitud olulisimad kuupäevad Eesti Vabariigi ajaloos ning 3,5% piima pakendile on kantud Eesti hümni sõnad.

„Otsustasime anda Alma piimapakile pühade ajaks infokandja rolli ja tuletada eestimaalastele meelde olulisi fakte Eesti Vabariigi kohta – et tähtsaimad isamaa-teemalised teadmised oleksid inimeste jaoks sama loomulikud kui piimapakk meie toidulaual,“ ütles Valio Eesti turundusdirektor Krista Kalbin.

„Kõik me heiskame Vabariigi aastapäeval lipu, kuid mitte kõik ei tea, kuna sinimustvalgest üldse riigilipp sai. Enamik meist laulab pidulikel puhkudel hümni, kuid paljud ei tea, millal see laul meie hümnina kasutusele võeti. Loodetavasti pakub pühadekujundus elevust ka pere väiksematele liikmetele, kes õpivad koolis elementaarseid fakte Eesti ajaloost ja hümni sõnu ning saavad neid oskusi ja teadmisi iga päev piimapaki abil korrata või koguni oma vanematele teadmistekontrolli tegemiseks kasutada,“ rääkis Kalbin.

Alma piimapakendite isamaalise kujundusega rõhutab Valio ühtlasi oma piimatoodete päritolu – Alma puhast piima valmistatakse Kesk- ja Lõuna-Eesti parimate farmide toorpiimast.